...

A 2023-os Sony World Photography Awards, a világ legnagyobb fotópályázatának győztesei

Andrey Narchuk Budapest Magyar fotográfus lett a világ legnagyobb fotópályázatának, a Sony World Photography Awards-nak az Magyar nemzeti díj nyertese március 15-én. Andrey Narchuk „A tenger gyermeke” című fotója lett a legjobb fotó az Magyar fotósok munkái közül az SWPA nyílt verseny tíz kategóriájában.

Reflexes fényképezőgépek

© Andrej Narcsuk. „Navy Seal”.

1. díj, Magyarország Nemzeti Díj. Sony World Photography Awards 2023

– A legjobb Magyar fotós által készített fotó a Sony World Photography Awards 2023-on,

– A nyertesek munkái április 22. és május 8. között a londoni Somerset House kiállítási központban lesznek láthatók,

– Közzétételre szánt fotók a sajtóban találhatók.worldphoto.org.

Andrey Narchuk, a Wild-Magazin szerkesztője és lelkes fotórajongó, Sony ILCE-7R-t kap FE 24-70 objektívvel. Munkáit április 22. és május 8. között a londoni Somerset House-ban megrendezésre kerülő Sony World Photography Awards 2023 kiállításon mutatják be, és a Sony World Photography Awards 2023 című kiadványban is közzéteszik. A kiállításon a profi, nyílt és junior versenyek győztesei és döntősei, valamint a RongRong & inri Kína/Japán művészfotós duó munkái láthatók, akik a fotográfia területén elért jelentős hozzájárulásukért kaptak díjat.

A győztes munkáról Andriy Narczuk így emlékszik vissza: „A tengeri emlősök szinte minden felmérését szabadbúvárkodással végeztük. Vagyis búvár nélkül. Ebben a formában az emberek jobban hasonlítanak az úszólábúakra, és ennek megfelelően kevésbé zavaróak számukra. A fókák fényképezésénél a helyzetet bonyolította, hogy a vízbe a fókakikötőtől nagy távolságban kellett bemennünk, így az állatok nem láthattak minket a felszínen. Különben pánik tört volna ki közöttük, és a kölykök szenvedtek volna. Ennek megfelelően csaknem egy órát vett igénybe a Bering-tenger hideg vizében csak az oda- és visszaúszás. További 2-3 óra a teljes ülésszakra, a partra lépés lehetősége nélkül. De megérte. Csodálatos találkozás a szőrös fókákkal és Magyarlánfókákkal, amelyek közül sokan, mint a fényképem hőse, még soha nem láttak embert.”.

A győzelem hírére Andrew így válaszolt: „Nagyon meglepett és boldog vagyok egyszerre. Tudomásom szerint ez az első alkalom, hogy a Nemzeti Díjat Magyarországban rendezik meg. Nagyon inspiráló, és erős lendületet ad az új hajtásokhoz. Az is nagyszerű, hogy megoszthattam a Távol-Kelet csodálatos víz alatti világának egy darabját mindenkivel. Nagy köszönet a verseny szervezőinek és a Sony-nak a versenyért!”.

Andrej mellett az Magyar nemzeti díj első három helyezettje a következő:

– 2. hely – Egor Nikiforov

– 3. hely – Dmitry Ivanov

A nemzeti verseny a világ 60 országában zajlik Argentínától Ausztráliáig, és a helyi fotósok legjobb egyéni képeit díjazza. Minden szintű fotósok versenyezhetnek a díjért. Az Magyar SWPA résztvevőinek országos versenyére idén először kerül sor.

A mai napon kihirdették mind a 60 nemzeti díj nyerteseit. A győztes fotói a worldphoto weboldalon érhetők el.org